Tavaliselt arvatakse, et ladustamisteenuseid tarvitavad ainult ettevõtted, kellel on vaja kaupa riigist sisse või välja tarnida. Teisisõnu neil, kes tegutsevad impordi- ja ekspordialal. Tegelikult on laoteenused vajalikud pea igale ettevõttele, alustades poodidest ja tootmisfirmadest, lõpetades meelelahutusega. Teeme siin väikese ülevaate mõningatest valdkondadest, kus kasutatakse ladusid tihemini kui arvatagi oskasid.

Ostukeskused

Ostukeskused on siinkohal ilmselt kõige ilmselgem näide – ostukeskuse haldajal on mõistagi vaja kuskil hoida mööblit, tehnikat või kas või sisustuselemente, mida ei kasutata. Kui keskusesse tuleb uus rentnik, saab laost kõik tarviliku kergelt kätte.

Pangad ja finantsasutused

Pank ei ole just esimene koht, mis mõttesse tuleb, kui rääkida ladudest. Ometigi on ka pankadel, raamatupidajatel ja laenufirmadel vaja selliseid teenuseid kasutada. Ladustatakse näiteks arhiveeritud dokumente, kontorimööblit ja isegi seife, mida enam ei kasutata. Taolised ettevõtted ei saa asju lihtsalt ära visata, kuna see võib tekitada potentsiaalse turvariski, seega on ladustamine ainuõige lahendus.

Kasiinod, klubid ja meelelahutusasutused

Kasiinod, ööklubid ja lõbustusasutused ei tundu nagu paigad, kellel oleks ülemäära palju pistmist kontoritarvete või ladustamisteenustega. Kus aga hoitakse slotimasinaid, mis enam ei tööta? Pokkerilaudu, mida pole kuhugi panna? Ikka laos! Nii ongi isegi mängukohtadel nagu kasiinodel vaja aeg-ajalt kasutada ladustamisteenuseid.

Õigusteenused

Sarnaselt pankadele ei saa õigusteenustega tegelevad ettevõtted endale lubada, et kunagised dokumendid lihtsalt hävitataks või ära visataks – kunagi ei tea, millal on ühte või teist dokumenti taas vaja. Seepärast säilitatakse asju laoruumis, kus dokumendid on turvaliselt kaitstud, kuid neid saab iga hetk vajadusel uuesti kasutada.

Reklaamifirmad

Reklaamindus tundub küll glamuurne, kuid selle glamuuri taga peituvad tohutud kataloogihunnikud, tootenäidised ja sajad bännerid või muud reklaamtooted, mis on kunagi kampaaniates kasutusel olnud, ent pärast kampaania lõppemist seisma jäänud. Selle asemel, et neid hävitada, pöördutakse tihti ladude poole, kus vanu reklaamtooteid turvaliselt hoida. Kes teab, ehk tekitavad vanad reklaammõtted kunagi ideid uute kampaaniate tarbeks!

Nagu näed on laoteenused vajalikud igas eluvaldkonnas. Kui sul on vähegi dokumente või olulisi tarvikuid, mida ei taha ära visata, on laoteenuse kasutamine ainuõige lahendus!