RULETT JA KUIDAS SELLES VÕITA

Rulett on juhuse mäng. Selles kasutatakse pöörlevat ratast, millel on kas 37 või 38 nummerdatud taskut, kuhu ruletikuul võib maanduda. Ameerika versioonil on lisaks nullile juures topeltnull, seetõttu on sellel kokku taskuid 38. Ratast keerutatakse ühtepidi ja kuul saadetakse teele teistpidi.

MÄNGU KÄIK

Enne kui see ratas pöörlema pannakse, näeb rulett ette panuste tegemist. Iga mängija paneb oma panused laual asuvale panustetabelile, püüdes ära arvata, kuhu kuul maandub. Panuste variante on selles mängus terve hulk, kuna lisaks ühele numbrile panustamisele saab veel panustada ka värvile ja kõikvõimalikele numbrikombinatsioonidele. Igal panusetüübil on ka erinev väljamakse summa.

AJALOOST

Esimest ruletti mängiti teadaolevalt Pariisi kasiinos 1796. Mäng on disainitud nii, et kasiinol oleks eelis – ehk teisisõnu: pikaajaliselt mängides kaotavad mängijad kasiinole rohkem, kui nad võidavad. See muidugi käib individuaalselt ja ühe mehe õnn on teise mehe õnnetus. Kuid tänu maja eelisele saavad kasiinod palgata kõiki neid ilusates ülikondades ja vormides töötajaid, kes igal nurgal seisavad ning ütlevad: “Good evening Mr Bond”.

Kuid erinevalt Mr. Bond’ist ei ole kasiino alati võitmatu. Alljärgnevalt viskamegi korraks pilgu mõnele nüansile, mis võiks aidata kasiinolt tema eelist kasvõi korraks ära võtta.

RULETT – ENAMUS KAOTAB!

On liikvel palju lugusid neist, kellel õnnestus rulett allutada ja suuri summasid võita, kuid nende võitjate kohta on alati kordades rohkem neid, kes kaotavad. Paljud kasutavad süsteeme ja strateegiaid ja vähemalt naudivad seejuures mängu, kuigi need strateegiad ei garanteeri tegelikult, et mängija ka lõpuks midagi võidaks. Aga eesmärk on ju ikkagi võita. Kuidas seda siis saavutada?

Vanadel aegadel kasutasid paljud hasartmängurid trikki, kus nad jälgisid nädalate kaupa samu ruletirattaid ja märkasid teatud rütmi, kus kuul langes teatud numbritele sagedamini, kui teistele. Nendele numbritele siis korduvalt panustades hakkasidki mängijad kasiinot võitma, kuni nad vahele jäid ja ruletirattad ära parandati. Mõned väidavad, et see on tehtav ka mõnes tänapäeva kasiinos.

PUNANE VÕI MUST

Samuti on teada palju juhuslikke võitjaid, kes ei lähe “profimängu” kategooria alla (kui ruletis selline asi üldse võimalik saab olla), vaid on olnud tavalised inimesed tänavalt, kes on teinud suure panuse värvile: punane või must. Tänu suurele vedamisele on nad oma panuse duubeldanud. Ja siin käib jutt sadadest tuhandetest!

Seega minu arvates siin mingit imenippi tegelikult olemas ei ole. Suur osa on õnnel ja juhusel. Kuigi mulle endale on viimasel ajal hakanud tunduma, et suurvõitude osas on olnud tegelikult väga palju just neid, kes on teinud panuse ühe suurema tõenäosusega 50/50 panusevariandile – punane või must.

Kas mind tasub sõnast võtta – ma ei tea! Aga tean, et lugege, mõelge ja uurige ise ka ja ehk jõuate lõpuks millegi uueni, mida keegi veel avastanud pole, mine sa tea. Või kui seda ei viitsi, siis ruletti võib ju ka meelelahutuseks mängida – see ju ilmselt ka selle mängu algne mõte ongi!