Luubi all on blackjack

Vahel levivad mängude kohta sellised müüdid, et karju või appi. Sageli on tegu valedega, millel on vaid üks eesmärk – võimalikult palju mängijaid ligi meelitada. Müüdid saadavad just kõige populaarsemaid mänge, millest üks on kindlasti blackjack. Murrame järgnevalt mõningad müüdid, millel oleks ammu aeg hääbuda.

  • Paljud mängijad usuvad, et blackjackis (kasiino mängud) sõltub kõik õnnest. Et mängijal polegi võimalik oma võiduvõimalusi suurendada. Kui aga nii arvata, poleks ju mõtet mängima hakatagi. Igast otsusest sõltub mängu edasine käik. Ei saa küll ette näha, milline kaart sulle jagatakse, ent õnne juurdesaamiseks on parim võimalus selgeks teha mängu põhistrateegia – blackjacki panuste süsteem.
  • Üks ekslik arvamus on seegi, et mängu eesmärk on saada võimalikult lähedale arvule 21. Päris nii ei ole. Teie eesmärk on võita krupjeed. Tuleb saada parem tulemus kui tema või lihtsalt kauem mängida. Muideks, tulemus 16 või 17 toob võidu sagedamini kui võite arvate.
  • Pildikaardile järgneb pildikaart. Selle arvamuse võib kuulutada täiesti rumalaks. Nimelt on olemas mõned naiivsed kaardimängijad, kes arvavad, et pakis on pildikaardid sageli järjestikku. Tegelikult on pildikaardi järel hoopis suurem võimalus saada numbrikaarti kui järgmist pildikaarti.
  • Blackjacki mängijate seas levib müüt, et tasub eeldada, et krupjee varjatud kaart on alati kümme. See olla kõige turvalisem variant, kuna kaardipakis on palju kaarte, mille väärtus on 10 (10, poiss, emand ja kuningas). Seegi pole õige. Võttes arvesse, et üksnes 16 kaardi väärtus 52-st on kümme, on vaid 31% tõenäosus, et krupjee varjatud kaart on 10 ning 69% tõenäosus, et see seda pole. Seega pole selliseks arvamuseks mingit matemaatilist alust.
  • Pole vähe neid mängureid, kes arvaksid, et kindlustuspanus aitab raha säästa. Tõde on see, et kindlustuspanus põhimõtteliselt garanteerib selle, et te kaotate, kuigi esmapilgul võib panus hea investeering näida.

Ülal sai nimetatud vaid mõningad müütidest, mis blackjacki ümber tiirlevad. Muidugi on teooriat kõige õigem praktikas kinnistada. Mida rohkem mängid, seda tugevamaks saad.