Bakaraa ajalugu

Bakaraa ajalugu ulatub enam kui 500 aasta taha keskaegsesse Itaaliasse. Sajandeid peeti bakaraad aristokraatide mänguks. Alles üsna hiljaaegu, pärast online kasiinode tekkimist on bakaraa saanud populaarsemaks ka „tavainimeste“ seas.

Bakaraa loojaks oli Itaalias elanud Felix Falguiere. Mängu nimi tuleb itaaliakeelsest sõnast „baccara“ ehk null. Selline nimi pandi mängule seepärast, et bakaraas on kõigi pildikaartide ja kümnete väärtus null punkti.

Algselt mängiti bakaraad veidi teisiti kui praegu. Kaarte jagasid neli erinevat diilerit, iga mängija sai olla pankur ning mängijad võisid panuseid teha nii üksteise kui ka maja vastu. Täna on diilereid vaid üks ning panuseid saab üldjuhul teha vaid maja vastu.

Bakaraa jõuab Prantsusmaale ja Inglismaale

Itaaliast levis bakaraa Prantsusmaale, kus see mäng sai tuntuks nimega Chemin de Fer. Sellest sai kiiresti kuningas King Charles VIII ja tema aadlike lemmikmäng ning veidi hiljem kõigi Prantsuse aristokraatide meelisajaviide.

Järgmisena jõudis bakaraa Inglismaale. Seal sattus sellele mängule peale kirjanik Ian Fleming ja selle tulemusena tekkis maailma kuulsaim (mis sest, et väljamõeldud) bakaraamängija James Bond.

Bakaraa jõuab Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse

Mõne aja pärast jõudis bakaraa üle ookeani Lõuna-Ameerika mandrile ja Kariibi mere saartele. Kuubas sai bakaraa tuntuks nime all Punto Banco ja lisaks nimemuutusele tehti selles mängus ka teisi pisemaid ja suuremaid muudatusi – näiteks mängisid seal kõik mängijad üksnes kasiino mitte üksteise vastu.

 

Kui Kuuba kommunistlik režiim 50.-tel kasiinosid sulgema hakkas, levis mäng edasi USA-sse.

Bakaraa pole populaarsuselt kunagi küündinud ligilähedaseltki samale tasemele nagu rulett või slotimängud, aga kasiinoomanikke pole see ka eriti morjendanud, sest kuni online kasiinode tekkeni turundati bakaraad kui kõrgklassi mängu. Ja selline tegevus tõmbas magnetina mängu juurde rahakat seltskonda, kes nautis kasiinos neile kohandatud eraldi mänguruume ja luksuslikku vastuvõttu ning loomulikult ei kõhelnud kopsakate summade panustamisel.

Ja lõpuks jõuab bakaraa online kasiinosse

Läbi sajandite ning kõigis riikides, kuhu bakaraa levis, sai see esmalt aristokraatide mänguks. Kõrged panuste tasemed ja sageli muust kasiinost eraldatud mänguruumid tõid endaga kaasa selle, et kuigi kinolinal elasid James Bondi mängule kaasa paljud inimesed, oli kasiinos tegelike mängijate arv suhteliselt pisike.

Olukord muutus aga hoobilt pärast seda, kui 90.-tel hakkasid tekkima esimesed online kasiinod. Sealsed madalad miinimumpanused ning transpordi- ja muude kulude puudumine muutsid bakaraa kõigile põnevast kaardimängust huvitatule kättesaadavaks.

Bakaraa tänapäeval

Täna mängivad tänu online kasiinodele bakaraad iga päev miljonid inimesed üle maailma. Kui soovid teada, millises Eesti online kasiinos bakaraad mängida saab, tutvu online kasiinode ülevaadetega kasiino.com saidil. Kui tahad aga kohe saada reaalsuselähedast mängukogemust, soovitame Sul siirduda TonyBet kasiinosse, kus kõiki uusi live-mängude mängijaid ootab korralik stardiboonus.